Wybierz miasto:

O zabiegu - Żelazko Anty-Cellulit

Cellulit zwany skórką pomarańczową jest zmorą bardzo wielu kobiet, bez względu na wiek czy wagę. W Estetiq Point oferujemy zabiegi aktywnie redukujące problem występowania cellulitu i dzięki temu uszczęśliwiamy wiele klientek.Likwidacja cellulitu w naszym gabinecie odbywa się za pomocą nowoczesnego urządzenia VacuElectroColor  zwanym potocznie „ Żelazko antycellulitowe”. Urządzenie to pozwala na wykonie zabiegu z wykorzystaniem trzech aktywnych sił jednocześnie, co znacznie zwiększa skuteczność naszych działań w likwidacji znienawidzonego przez kobiety cellulitu.


 

Pierwszą aktywną siłą jest masaż podciśnieniowy  czyli lipodermologia. Jest to masaż próżniowy, który od lat stosowany  jest w wielu urządzeniach.  Przynosi  on rewelacyjne efekty w rozbijaniu tkanki tłuszczowej i drenażu złogów tłuszczu. Pobudza on pracę układu limfatycznego i cyrkulację limfy. Masaż tego typu nie pozwala na zbieranie się pod skórą nadmiernej ilości płynów i umożliwia skuteczne usunięcie toksyn. Lepsze ukrwienie skóry, które  osiąga się przy tym zabiegu, pozwala na przedostanie się większej ilości tlenu i składników odżywczych do skóry, dzięki czemu poprawia się również jej wygląd.


Drugą siłą jest elektrostymulacja TENS, od lat stosowana na szeroką skalę w kosmetyce jako metoda liftingu, poprawienia elastyczności i gładkości skóry. Prądy TENS aktywizują mięśnie, wzmacniają je i poprawiając ich ukrwienie.


Trzecią  zastosowaną siłą  jest chromoterapia czyli terapia kolorami, która stymuluje syntezę kolagenu i odnowę skóry.  VacuElectroColor  umożliwia dobór 7 kolorów w zależności od potrzeb skóry: czerwony, zielony, fioletowy, turkusowy, niebieski, pomarańczowy i biały. Przy redukcji celullitu stosowany jest kolor fioletowy, pomarańczowy i czerwony. Kolor niebieski łagodzi podrażnienia. 


Połączenie tych 3 sił, dzięki jednoczesnemu oddziaływaniu na mięśnie, skórę i układ limfatyczny, pozwala w krótszym czasie uzyskać doskonałe efekty. 


Zabiegi urządzeniem VacuElectroColor powinny być wykonywane w serii od 10 – 15 zabiegów  nie częściej niż 2 – 3 zabiegi w tytoniu. Połączenie zabiegów z racjonalnym żywieniem pozwala po dziesięciu zabiegach na utratę do 5 cm w ucha i talii.  

 

Zabiegi  w zależności od potrzeb wpływa na:

  • likwidację cellulitu i tkanki tłuszczowej, 
  • modelowanie sylwetki ,  
  • poprawę elastyczność i jędrność skóry,
  • poprawę samopoczucia dając uczucie lekkości,
  • poprawę cyrkulację krwi i dotlenia komórki,
  • stymulację system limfatycznego, wydalenie toksyn oraz zmniejszenie opuchlizny,
  • poprawę kondycji skóry poprzez lepsze dotlenienie i odżywienie jej komórek, 
  • stymulację i  syntezę kolagenu w skórze