Wybierz miasto:

O zabiegu - Laserowe zamykanie naczynek

laserowe zamykanie naczynek Estetiq Point

Piękna alabastrowa cera bez popękanych naczyń krwionośnych, przebarwień pigmentacyjnych, rubinków, pajączków czy rumienia to Twoje wyobrażenie  o idealnej cerze, która kojarzy Ci się tylko z modelkami na okładce magazynów?

 

Marzysz o takiej skórze twarzy i dekoltu?

 

Estetiq Point pomoże Ci osiągnąć dokładnie taki efekt i urzeczywistnić to marzenie dzięki zastosowaniu nowoczesnego amerykańskiego lasera DioLite.

 

 

 

Laser diodowy DioLite amerykańskiej firmy Iridex to najbardziej zaawansowany technologicznie system laserowy, który w szybki, bezpieczny i bardzo efektywny sposób zlikwiduje niedoskonałości naczyniopochodne oraz barwnikowe Twoje skóry jak:

 

  • popękane naczynia krwionośne,
  • pajączki naczyniowe,
  • naczyniaki płaskie, jamiste, starcze,
  • naczyniaki gwiaździste,
  • przebarwienia pigmentacyjne,
  • rumień,
  • teleangiektazje – rozszerzone naczynka krwionośne,

 

Zabiegi można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, kończynach dolnych, plecach czy ramionach.

 

 

Laser DioLite dzięki zielonej wiązce fali o długości 532 nm umożliwia przeprowadzenie szybkiego, bezkrwawego, efektywnego i niepozostawiającego rumienia zabiegu.

 

Laser DioLite wytwarza wiązkę lasera, która wybiórczo pochłaniana jest przez oksyhemoglobinę – (barwnik czerwonych ciałek krwi) i melaninę (pigment skóry). Dzięki temu laser ten pozwala na selektywne nagrzewanie nawet bardzo drobnych zmian naczyniowych i pigmentacyjnuch.

 

Efekty usuwania zmian naczyniowych czy przebarwień pigmentacyjnych przy pomocy lasera diodowego DioLite  są nieporównywalnie lepsze niż w przypadku światła rozproszonego IPL, czy lasera neodymowo-jagowego.

 

Zabieg wykonany tego typu laserem  trwa kilka lub kilkanaście minut - zależy to od wielkości powierzchni zabiegowej.

Gojenie się zmian pozabiegowych nie wyklucza z codziennej aktywności.

 

Zabieg jest prawie bezbolesny, jest jednak odczuwalne niewielkie pieczenie lub kłucie, które może być bardziej nasilone przy zamykaniu naczyń w miejscach wrażliwych ( np. okolice nosa ) oraz w wypadku większych naczyń na nogach.

Komfort podczas zabiegu zwiększa jednak nakładany zimny żel oraz chłodne okłady.

 

W celu uzyskania efektu alabastrowej cery czyli bez zmian naczyniowych i pigmentacyjnych  należy wykonać od 2 do 5 zabiegów.

 

Wystarczy jednak tylko jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynia o niewielkiej średnicy.

Aby zamknąć gęstą sieć poszerzonych naczyń krwionośnych potrzeba kilku sesji zabiegowych powtarzanych co 4 - 6 tygodni.

 

Skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona, czemu towarzyszy uczucie ciepła.

Przy dużej wrażliwości skóry i zamykaniu większej ilości naczynek, najczęściej na policzkach, pojawić się może obrzęk lub bąbelki utrzymujący się do 2-7 dni po zabiegu.

Po laserowym zamykaniu naczyń  na nogach często pojawiają się strupki gojące się w okresie trzech do siedmiu dni.

 

Należy pamiętać, że zabiegi laserowe są w stanie usunąć istniejące poszerzone naczynia, nie zapobiegają jednak powstawianiu kolejnych, szczególnie przy utrzymywaniu się czynników predysponujących, takich jak ekspozycja na słońce, trądzik różowaty, zaburzenia krążenia żylnego.

 

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Efektów.