Wybierz miasto:

O zabiegu - Depilacja laserowa

 

Wyobraź sobie, że nie musisz używać golarki, depilatora czy wosku.

Pozbądź się niechcianych, wrastających włosów i związanych z nimi stanów zapalnych, podrażnień

i ciesz się gładką i zmysłową skóra.

                                                                                                

                                                                             

 

Pozbądź się zbędnego owłosienia już dziś!

Estetiq Point to  gabinety specjalizujące się w depilacji laserowej.

Oferujemy Państwu zabiegi wykonywane za pomocą najskuteczniejszego na świecie urządzenia jakim jest laser diodowy LightSheer ET / 100J.

 

Urządzenie to charakteryzuje się unikalnym układem chłodzenia głowicy - końcówką ChillTip, (która chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz bardzo ogranicza jego bolesność), mocą do 100J/cm2 oraz możliwością wydłużenia impulsu do 400ms. Takie parametry techniczne pozwalają na bezpieczną depilację nie tylko skóry normalnej ale również opalonej i o ciemnej karnacji.


                   

Połączenie najwyższej klasy sprzętu oraz nasze doświadczenie w wykonywaniu zabiegów pozwala nam osiągnąć bardzo wysoką skuteczność trwałego usuwania owłosienia.


Laser diodowy LightSheer ET fimry Lumenis posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański instytut FAD ( Food & Grug Administration ), który honorowany jest na całym świecie.

Działanie lasera diodowego LightSeer polega na trwałym niszczeniu mieszka włosowego, macierzy za pomocą wiązki energii lasera. Energia ta pochłaniana jest przez melaninę ( barwnik włosa )

i zamieniana w ciepło. Działanie lasera jest skuteczne tylko dla włosów znajdujących się z fazie aktywnego wzrostu ( anagen ), czyli są to te włosy, które widzimy na skórze i są one ściśle powiązane macierzą  z cebulką włosa.  Energia lasera zamieniona w ciepło niszczy element włosa odpowiedzialnego za jego wzrost – trwałemu uszkodzeniu ulega macierz włosa i dzięki temu ten włos już nigdy nie odrośnie.


Trzy fazy wzrostu, które przechodzi każdy włos podczas całego swojego „życia”:

 

 Fazy wzrostu włosa.

 

 

Anagen - faza wzrostu, trzon ściśle tkwi w mieszku włosowym - włos rośnie, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana prze naczynia przylegające do mieszka.

Zabieg depilacja przeprowadzony w tej fazie jest najskuteczniejszy.

 

Katagen - faza przejściowa, w której włos przestaje rosnąć, nadal tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia pomiędzy trzonem, a macierzą mieszka włosowego.


 

Telogen - faza spoczynku, włos obumiera i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos. Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany w tej fazie będzie nieskuteczny. 

 

Faza anaben jest najbardziej efektywna do trwałego laserowego usuwania owłosienia, gdyż tylko wtedy światło lasera pochłaniane przez trzon włosa, bez trudu dostaje się do macierzy mieszka włosowego

i skutecznie go niszczy. W drugiej fazie - ketagenie przewodnictwo jest gorsze, a zniszczenie mieszka włosowego będzie mniej efektywne. 


Związane z naszą fizjologią trzy fazy wzrostu włosa warunkują częstotliwość i liść zabiegów laserowych, którym należy się poddać aby usnąć na trwałe owłosienie. W celu usunięcia od 80 do 92% niechcianego owłosienia należy wykonać trzy zabiegi laserowe w serii przestrzegając przy tym odstępy czasowe, które są różne w zależności od poddawanej zabiegowi partii ciała od 4 do 12 tygodni. Podczas każdego zabiegu laserowego trwałej redukcji ulega ok. 30% owłosienia.

10% owłosienia, które pozostaje na skórze po zabiegach laserowych to te włosy, których laser nie był w stanie usunąć ze względu na barku melaniny – kolor włosa jest bardzo jasny lub włos jest bardzo cieniutki, wręcz niezauważalny - jasny meszak.


Najszybsze i najlepsze efekty trwałej depilacji laserowej uzyskujemy gdy włosy poddawane zabiegowi są ciemne i grube, a skóra jest jasna, nie opalona.  W przypadku wcześniejszej długotrwałej depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym lub pęsetą może zaistnieć potrzeba zwiększenia liczby zabiegów. Włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, są zazwyczaj cieńsze lub wrastające się. Jasny kolor owłosienia oraz ciemna karnacja również może wpłynąć na zwiększenie liczby zabiegów. Nie wykonujemy zabiegów depilacji laserowych w przypadku włosów bardzo jasnych, siwych i rudych, gdyż jest on nie efektywny z powodu braku melaniny we włosie.


Energia wytwarzana przez laser jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę lasera wynosi 800 nm i przenika w głąb skóry jedynie na głębokość 2 mm ( całkowicie bezpieczny zakres dla człowieka wynosi od 700 do 1000 nm. ) Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływa  na funkcje organów wewnętrznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia "galerii efektów" oraz zakładki "przed i po zabiegu".